פרופסור טליה מירון-שץ

Dr. Talya Miron-Shatz picture (main)

פרופ’ טליה מירון-שץ היא מומחית בעלת שם עולמי לחקר קבלת החלטות רפואיות, עם יכולת יוצאת דופן לשלב ידע אקדמי מרתק עם תובנות מהתעשייה ומחיי היום יום.

כיום, היא משמשת כראש המכון לחקר קבלת החלטות רפואיות בקריה האקדמית אונו, וחוקרת אורחת במכון ווינטון לתקשורת סיכונים באוניברסיטת קיימברידג’. בעברה, היא ביצעה פוסט הדוקטורט לצדו של חתן פרס נובל פרופ’ דניאל כהנמן, באוניברסיטת פרינסטון, ולימדה התנהגות צרכנים בוורטון, בית הספר המוביל למינהל עסקים בעולם, שנמצא באוניברסיטת פנסילבניה.

יש לה למעלה מחמישים פרסומים מדעיים, העוסקים במיגוון רחב של היבטים של נושא קבלת ההחלטות הרפואיות—כיצד אנשים מבינים מידע מיעוץ גנטי, כיצד נשים מחליטות לבצע בדיקת מי שפיר או להמשיך בטיפולי פוריות, כיצד גברים מחליטים האם להיבדק לסרטן הערמונית, מה מסייע לקשישים להשתמש באפליקציה ללקיחת תרופות ולמדידת לחץ דם, מה עוזר לנשים להתגבר על האתגרים הכרוכים בלידה קיסרית לא מתוכננת, מה חולים יודעים על ניתוח המסתם שעברו, ועוד ועוד. על מחקריה קיבלה מענקי מחקר מהאיחוד האירופי, DraftFCB, המכון הלאומי לחקר מדיניות הבריאות, פייזר ישראל, ופייזר אירופה.

תעשייה וייעוץ

המומחיות של פרופ’ מירון-שץ זכתה להכרה בעולם, כאשר הובילה מדי שנה כנסים בינלאומיים בנושאי בריאות דיגיטלית ומכשור רפואי, בנוכחות אלפי משתתפים ואנשי מקצוע—בכנס MEDICA הגדול בעולם למכשור רפואי.

בנוסף, מזה למעלה מעשור פרופ’ מירון-שץ מייעצת לתעשיית הבריאות:

• היא עובדת עם חברות הפארמה מהגדולות בעולם—פייזר, נוברטיס, BMS, MERCK ABBVIE, ועוד. עם ג’ונסון אנד ג’ונסון יצרה כלי שמסייע לאנשים להבין מה מצבם מבחינת הסיכון למחלות כרוניות, ולהפחית סיכון זה. כלי זה הוצג במליאת האו”ם.

• היא מייעצת למשרדי פרסום אמריקאים המתמקדים בנושאי בריאות, ומפתחת איתם אסטרטגיות לשינוי התנהגות רופאים סביב בחירת תרופות, לשינוי התנהגות לקוחות, לבנייה ולהחדרת מוצרים חדשים.

• בעבודתה עם חברות ענק טכנולוגיות, כגון NantHealth ומרכז החדשנות של סמסונג, היא הביאה את הפן הפסיכולוגי אל מערכות טכנולוגיות מורכבות. החשיבות של החיבור הזה עצומה, כי הוא מאפשר לצרכני בריאות למקסם את השימוש במוצרים הדיגיטליים שלהם.

• בעבודתה עם עשרות חברות סטרט אפ מתחום הבריאות סייעה לפצח—מה יביא צרכנים להשתמש במוצר, ומה ירתיע אותם.

הרצאות

פרופ’ מירון-שץ מצטיינת בדיבור על קבלת החלטות רפואיות, והיא בהעברת הנושא המורכב והטעון הזה באופן מרתק, מרגש, ונגיש. היא מרצה מנוסה מאוד, שהרצתה בניו יורק, פאלו אלטו, לונדון, דיסלדורף, ליסבון, ברלין, המבורג, ולימדה במשך שנים בבית הספר למינהל עסקים המוביל בעולם, וורטון, באוניברסיטת פנסילבניה.

היא מרצה בפני פורומים רבים: אקדמיה, תעשייה—פארמה, בריאות דיגיטלית, רפואה—רופאים/ות, יעוץ גנטי, סיעוד, ועוד, וכמובן לקהלים רחבים שגם הם חווים, כמו כולם, את הנושא של התנהגות צרכנים והחלטות בריאות. היא מתחברת עם כל קהל בהומור, ידע, ועומק.

פרופ’ מירון-שץ מנחה מפגשי ועד-מייעץ של גופים רפואיים, סדנאות, וכמובן נותנת הרצאות מעוררות השראה לקהלים גדולים.

היא מנחה מפגשי ועד-מייעץ של גופים רפואיים וסדנאות, ומרצה בפני פורומים רבים, כולל אקדמיה, תעשייה—פארמה, בריאות דיגיטלית, רפואה—רופאים/ות, יעוץ גנטי, סיעוד, ועוד, וכמובן לקהלים רחבים שגם הם חווים, כמו כולם, את הנושא של התנהגות צרכנים והחלטות בריאות. היא מתחברת עם כל קהל בהומור, ידע, ועומק.

מדיה

לפרופ’ מירון-שץ יש חשיפה רבה בגופי תקשורת גדולים, בארץ ובחו”ל. פרסומים שלה בגופים ישראליים כוללים את הדוגמאות הבאות:

בין פגיעה בפרטיות לשמירה על כלל העובדים: איך מתנהלים מול סרבני חיסון (גלובס)

מחקר: הסיכון הבריאותי עולה – אבל הרופאים לא משנים את הטיפול (הארץ)

למה אי אפשר לסמוך על החוזרים מסין שיכניסו את עצמם לבידוד (גלובס)

למה נשים מאמינות שטיפולי פוריות יעבדו, גם כשדעת הרופאים הפוכה? (וואלה)

איך חוקרים “אושר”? ואיך מוצאים אותו? מהי הטיית האישוש וכיצד היא מנווטת את חיינו? לד”ר טליה מירון-שץ פתרונים (ynet)

מחקר: חולים עוברים צנתור בלי להכיר את סכנותיו (מעריב)

בהלת הקורונה: המדינה תכפה עלינו בידוד? כל התשובות עם פרופ טליה מירון-שץ(ynet – וידאו)

ראיון באולפן שישי עם ירון דקל(כאן 11 – וידאו)

ספר

Book cover for "Your Life Depends on It: What You Can Do to Make Better Choices About Your Health", by Talya Miron-Shatz, PhD.

מלבד הרקע האקדמי שלה, הניסיון הענף שלה בתעשייה מעניק לה סמכות רבה כשהיא עוסקת בשינוי התנהגות ובאופן בו אנשים מתמודדים עם מצבם הבריאותי. הוצאת Basic Books בניו יורק תוציא ב-2021 את ספרה, בנושא קבלת החלטות רפואיות.

צור קשר

על מנת ליצור קשר עם פרופ’ מירון-שץ, ניתן להשתמש בעמוד המקושר.