פרופסור טליה מירון-שץ

Dr. Talya Miron-Shatz picture (main)

פרופ’ טליה מירון-שץ היא מומחית בעלת שם עולמי לחקר קבלת החלטות רפואיות, עם יכולת יוצאת דופן לשלב ידע אקדמי מרתק עם תובנות מהתעשייה ומחיי היום יום.

אני כיום פרופ’ מן המנין וראש המכון לחקר קבלת החלטות רפואיות בקריה האקדמית אונו, וחוקרת אורחת במכון ווינטון לתקשורת סיכונים באוניברסיטת קיימברידג’. בעברי, עשיתי פוסט דוקטורט לצדו של חתן פרס נובל פרופ’ דניאל כהנמן, באוניברסיטת פרינסטון, ולימדתי התנהגות צרכנים בוורטון, בית הספר המוביל למינהל עסקים בעולם, שנמצא באוניברסיטת פנסילבניה.

יש לי למעלה משבעים פרסומים מדעיים, העוסקים במיגוון רחב של היבטים של נושאי האושר וקבלת ההחלטות הרפואיות—כיצד אנשים מבינים מידע מיעוץ גנטי, כיצד נשים מחליטות לבצע בדיקת מי שפיר או להמשיך בטיפולי פוריות, כיצד גברים מחליטים האם להיבדק לסרטן הערמונית, מה מסייע לקשישים להשתמש באפליקציה ללקיחת תרופות ולמדידת לחץ דם, מה עוזר לנשים להתגבר על האתגרים הכרוכים בלידה קיסרית לא מתוכננת, מה חולים יודעים על ניתוח המסתם שעברו, ועוד ועוד. על מחקריה קיבלתי מענקי מחקר מהאיחוד האירופי, DraftFCB, המכון הלאומי לחקר מדיניות הבריאות, פייזר ישראל, ופייזר אירופה.

סדנאות והרצאות

אני תמיד במיטבי מול קהל, בין אם מדובר במנהלים מחברות הייטק, ברופאים בכירים, באנשי פיננסים, או בקהל רחב. אני מצטיינת בהעברת נושאים מורכבים באופן מרתק, מרגש, ונגיש. אני מרצה מנוסה מאוד, עם הרצאות בניו יורק, פאלו אלטו, לונדון, דיסלדורף, ליסבון, ברלין, המבורג, UCLA, London School of Economics, Johns Hopkinsועוד. בנוסף, לימדתי במשך שנים בבית הספר למינהל עסקים המוביל בעולם, וורטון, באוניברסיטת פנסילבניה.

לאחרונה העברתי סדרת סדנאות בנושא כלכלה התנהגותית למנהלים בחברת טכנולוגיה בינלאומית, במסגרת organizational learning. והנה אחת התגובות (בתרגום חופשי מאנגלית):

“טליה היתה מדהימה, מאוד מקצועית ועם המון ידע, סיפקה תובנות מהרבה מחקרים שביצעה, וכן מהתעשייה. טליה עודדה את הקבוצה לחלוק מהניסיון שלהם וחוויותיהם על ידי כך שיצרה למשתתפים סביבה בטוחה לדבר ולשתף את הקבוצה באתגרים ופתרונות. התוכן והנושאים היו מאוד מעניינים ורלוונטיים ליומיום שלנו בעבודה ולחיינו הפרטיים, עם כלים כדי שנוכל להמשיך וליישם. תודה לך טליה!”

הסדנאות הייחודיות שלי מחברות בין כלכלה התנהגותית וניהול:

• איך המנהלים, העובדים, והלקוחות שלך חושבים: סיסטם 1.5 איך אנשים חושבים, מחליטים, ובוחרים? במפגש הזה תלמד/י כמה מידע לתת ואיך להציג אותו כדי שיהיה כמה שיותר משכנע. ותבינו שכולנו משתמשים בסיסטם 1.5, כל הזמן.

• כוון להצלחה: למד/י איך לקבוע ולמדוד את המטרות שלך. איך נוכל להשיג דברים כמו “הצלחה”, או “השפעה”, אם לא נגדיר אותם? המפגש הזה יסייע למנהלים/ות לוודא שהמטרות שלהם, ושל עובדיהם, אכן מתממשות לאורך זמן.

• איך להשפיע על התנהגות – נאדג’, עוגן וברירת מחדל. נשתמש בכלים מכלכלה התנהגותית כדי להשפיע על יחידים וחברות באופן שפועל לטובתם, לעיתים מבלי שירגישו. וגם כדי לעצב את ההתנהגות שלנו – אם את/ה רוצה להפסיק להתערב לעובדים בכל פרט קטן, להשיג איזון טוב יותר בין הבית לעבודה, ולהשאיר זמן לחשיבה אסטרטגית ארוכת-טווח, זו הסדנה בשבילך.

• The Great Resignation: הסודות למוטיבציה של עובדים ומנהלים. גל ההתפטרויות הגדול מאחורינו, אבל הצורך לייצר מוטביצה לעובדים ומנהלים קיים תמיד. למד/י מה להדגיש וממה להימנע כאשר את/ה מתכנן/נת מטרות וסביבות עבודה. בתור בונוס, תקבל/י הזדמנות להבין מה מרגש אותך בעבודה.

אני מרצה בפני פורומים רבים: אקדמיה, תעשייה—פארמה, בריאות דיגיטלית, רפואה—רופאים/ות, יעוץ גנטי, ועוד, וכמובן לקהלים רחבים שגם הם חווים, כמו כולם, את הנושא של התנהגות צרכנים והחלטות בריאות. אני אני מנחה מפגשי ועד-מייעץ של גופים רפואיים, וכן ארגנתי והובלתי פאנלים של VC, ו pitch events ב MEDICA, ובניו יורק. עם כל קהל אני מתחברת עם כל קהל בהומור, ידע, ועומק.

זה המשוב שקיבלתי אחרי הרצאה (ב 8 בבוקר!) למנהלי כספים:

“היית אדירה והתווית את הטון ליום מצוין. בזכות ההרצאה שלך [לגבי התנהגות צרכנים] כל היום הרגיש מגובש, ואני יכול לומר לך שכל כך הרבה אנשים ניגשו אליי לאחר מכן ואמרו שלא רק שהיית נהדרת, אלא שסידרת להם את הראש לכל שאר היום. תודה רבה!”

כדי לברר על סדנאות מנהלים או הרצאות, צרו איתי קשר דרך לינקדאין, או במייל talya@CureMyWay.com

תעשייה וייעוץ

המומחיות שלי זכתה להכרה בעולם, כאשר הובלתי מדי שנה כנסים בינלאומיים בנושאי בריאות דיגיטלית ומכשור רפואי, בנוכחות אלפי משתתפים ואנשי מקצוע—בכנס MEDICA הגדול בעולם למכשור רפואי, ובקבוצת Health 2.0 בניו יורק.

בנוסף, מזה כעשרים שנה אני מייעצת לתעשיית הבריאות:

• אני עובדת עם חברות הפארמה הגדולות בעולם—פייזר, נוברטיס, BMS, MERCK ABBVIE, Johnson & Johnson, ועוד, ועם משרדי פרסום אמריקאים המתמקדים בנושאי בריאות כגון הגברת התמדה בלקיחת תרופות adherence, שינוי התנהגות רופאים prescriber behavior ובחירת תרופות, אסטרטגיות לשינוי התנהגות לקוחות, ובנייה והחדרה של מוצרים חדשים.

• בעבודתי עם עשרות חברות סטרט אפ מתחום הבריאות והפיננסים סייעתי לפצח—מה המנגנונים הפסיכולוגיים שיביאו צרכנים להשתמש במוצר, ומה ירתיע אותם.

• בעבודתי עם חברות ענק טכנולוגיות, כגון NantHealth ומרכז החדשנות של סמסונג, הבאתי את הפן הפסיכולוגי אל מערכות טכנולוגיות מורכבות. החשיבות של החיבור הזה עצומה, כי הוא מאפשר לצרכני בריאות למקסם את השימוש במוצרים הדיגיטליים שלהם.

הנה המשוב מ-NantHealth:

“הזמנתי את פרופ’ מירון-שץ לייעץ לנו ב NantHealth סביב יצירה ועיצוב של פורטל חולים, לניהול התמדה בלקיחת תרופות, וכלל הטיפול בחולים. היא הביאה את הידע שלה בפסיכולוגיה של המוטיבציות של חולים, יחד עם כלכלה התנהגותית, לתוך עיצוב ואיפיון המוצר. היא נתנה לנו הרבה תובנות, וגם עצות מאוד מעשיות עם הבנה ברורה של האילוצים שעומדים בפני המוצר שלנו. פרופ’ מירון-שץ רכשה במהירות את האמון והכבוד של צוות פיתוח המוצר, והפכה לאדם שתורם המון למוצר. היכולות המקצועיות שלה, ההבנה שלה של הגורם האנושי, והידע שלה בשינוי התנהגות הם יתרון גדול לכל צוות שמפתח מוצר עם פתרונות שמיועדים לחולים.”

כדי לברר על יעוץ ועבודה משותפת, צרו איתי קשר דרך לינקדאין, או במייל talya@CureMyWay.com

מדיה

יש לי חשיפה רבה בגופי תקשורת גדולים, בארץ ובחו”ל, כולל Wall Street Journal, Harvard Business Review, Salon, Forbes. פרסומים שלה בגופים ישראליים כוללים את הדוגמאות הבאות:

בין פגיעה בפרטיות לשמירה על כלל העובדים: איך מתנהלים מול סרבני חיסון (גלובס)

מחקר: הסיכון הבריאותי עולה – אבל הרופאים לא משנים את הטיפול (הארץ)

למה אי אפשר לסמוך על החוזרים מסין שיכניסו את עצמם לבידוד (גלובס)

למה נשים מאמינות שטיפולי פוריות יעבדו, גם כשדעת הרופאים הפוכה? (וואלה)

איך חוקרים “אושר”? ואיך מוצאים אותו? מהי הטיית האישוש וכיצד היא מנווטת את חיינו? לד”ר טליה מירון-שץ פתרונים (ynet)

מחקר: חולים עוברים צנתור בלי להכיר את סכנותיו (מעריב)

בהלת הקורונה: המדינה תכפה עלינו בידוד? כל התשובות עם פרופ טליה מירון-שץ(ynet – וידאו)

ראיון באולפן שישי עם ירון דקל(כאן 11 – וידאו)

ספר

Book cover for "Your Life Depends on It: What You Can Do to Make Better Choices About Your Health", by Talya Miron-Shatz, PhD.

מלבד הרקע האקדמי שלי, הניסיון הענף שלי בתעשייה מעניק לי סמכות רבה כשאני עוסקת בשינוי התנהגות ובאופן בו אנשים מתמודדים עם מצבם הבריאותי. ב 2021 הוצאת Basic Books היוקרתית בניו יורק את הספר שלי, בנושא קבלת החלטות רפואיות.

פרופ’ דניאל כהנמן, חתן פרס נובל, אמר:

“אנשים שמצפים להיות בריאים לנצח, לא צריכים לקרוא את הספר הנפלא הזה. כל השאר חייבים. עם שילוב מוצלח של הומור, חמלה, וידע עצום, מירון-שץ מציעה הדרכה ברורה ומועילה להחלטות הכי קשות בחיים.”

צור קשר

על מנת ליצור איתי קשר, ניתן להשתמש בעמוד המקושר.